Młodzież polsko – rosyjska zwiedza nasze obiekty

21 września (środa) obiekty Spółki Komunalnej "Dorzecze Białej" tj. Stację Uzdatniania Wody w Lubaszowej i Oczyszczalnię Ścieków w Tuchowie zwiedzała młodzież szkolna.
Była to młodzież z rosyjskiego Petersburga wraz z polską młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorlicach. Wizytowanie obiektów odbyło się w ramach wymiany międzynarodowej młodzieży polsko – rosyjskiej realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury. Projekt nosi nazwę „Przyszłość należy do Nas”.
W ramach działań w tym projekcie, młodzież zwiedzała nowoczesne obiekty zrealizowane w Polsce.
Młodzi ludzie z Rosji oglądali m.in. szklany dom w Zakopanym, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz nasze obiekty, które zostały ocenione jako najnowocześniejsze w okolicy.
Uczniowie z Petersburga byli pod ogromnym wrażeniem szczególnie w Stacji Uzdatniania Wody. Zaciekawił ich sposób uzdatniania z wykorzystaniem ozonu.
Spore zainteresowanie wzbudził system monitoringu i sterowania funkcjonujący zarówno na Stacji Uzdatniania jak i w Oczyszczalni Ścieków. Nie mogli uwierzyć, że z tego co widzieli na dopływie do oczyszczalni, może powstać tak klarowna substancja.
Duże wrażenie na zwiedzających zrobiła suszarnia osadu ściekowego i pracująca tam przewracarka.
W formie prezentacji multimedialnej Prezes przedstawił informację na temat działalności spółki, w tym realizowanego projektu unijnego.

Prezentacja - język polski (PL) - POBIERZ
Prezentacja - język angielski (ENG) - POBIERZ